Chcete už pár týdnů svému milovanému nebo milované vyznat lásku a vždycky ucuknete? A máte pravdu. Říct někomu „miluji tě“ je velký závazek pro naše city. Proto vám spěcháme na pomoc několika radami.

Pozor na počáteční zamilovanost

Většinou jsme na začátku vztahu pár týdnů v neuvěřitelné euforii a okamžitě bychom na svého partnera svou lásku vyhrkli, doslova bychom ho jí bombardovali. Přesto je ale lepší se ovládnout. Počáteční zamilovanost nás totiž ještě docela zaslepuje a zatím nám nedovolí vnímat našeho partnera skutečně takového, jaký je.

Až zamilovanost pomine, což trvá asi tři měsíce, pak je teprve prostor na budování skutečného citu. Proto by naše vyznání lásky mělo rozhodně přijít ve chvíli, kdy si budeme jistí, že už nás nezaslepuje šílenství zamilovanosti a zbyla jen láska.

V posteli rozhodně ne

Sami cítíme, že některé situace nejsou k vyznání lásky příliš vhodné. Ovšem jsou to právě tyto situace, které nás přímo nutí být sentimentální. Na ty bychom si měli dávat pozor a ovládnout se.

Většinou bychom partnerovi slíbili nehynoucí lásku a modré z nebe po té, co jsme si užili báječný sex. Ale to by naše vyznání mohlo degradovat. Partner by si taky mohl myslet, že nám nejde o nic jiného, než o tu postel.

Ani vyznání lásky v opilosti není nijak skvělý nápad. Nejenže to vypadá, že to nedokážeme říct za střízliva, ale také je to většinou pořádně nechutné. Takže takhle také ne.

Hravostí nic nezkazíte

Jakmile tedy uplyne dostatečná doba, je vhodná příležitost a vy překonáte svůj ostych a strach (Co když mě nemiluje? Co když ji/ho to vyděsí?), je čas vymyslet způsob.

Samozřejmě můžete úplně jednoduše a upřímně říct: Miluji tě. Pokud chcete ovšem partnera opravdu potěšit a dát mu najevo, že vám stojí za trochu námahy, udělejte to netradičně.

Můžete to třeba namalovat na kartón a rozstříhat na puzzle. Nebo napište vyznání na pláži do písku či vyskládejte při snídani za pomoci jídla na talíř. Pokud si dobře rozumíte s počítačem, udělejte pro svého miláčka flashovou animaci. Anebo poskládejte kamínkový nápis pod okno ložnice. Určitě přijdete na desítky nápadů, nebojte se zapojit fantazii.

Láska se nedá vynutit

Nikdy ovšem nezapomínejte, že slova „miluji tě“ nejsou půjčka na oplátku a nechtějte hned slyšet to samé.

Možná váš partner patří k těm, co neradi mluví. Pak máte šanci poznat jeho nebo její lásku v tom, co dělají, jak se k vám chovají. Je to stejně tak dobré vyznání lásky, jako by vám to řekli.

Anebo váš partner ještě není na vyznání lásky připravený. Jak to poznáte? Když se vyslovíte, a on nebo ona odvrací pohled a vyhýbá se fyzickému kontaktu. V takovém případě mu nebo jí dejte víc času.