Dívky většinou nemají problém napovědět svému protějšku, po jakém dárku touží. S kluky je to ale trochu těžší. Málokterý vykřikuje za výlohou: jé, tohle bych chtěl! Děvčata, nemusíte však zoufat, my vám s tímto náročným úkolem pomůžeme.

Zapomeňte na ponožky

Hned na začátku si ovšem musíme ujasnit, že i u kluků se vyplatí, když je dobře znáte, hlavně jejich koníčky. V počátcích vztahu se hodí koupit vašemu milovanému něco univerzálnějšího, při delším vztahu se už můžete specializovat. Ale pozor, ani u prvních dárků není na místě nudná uniformita. Takže rozhodně žádné ponožky!

K univerzálnějším dárkům patří hlavně ty, které spíš tak trochu dělají radost vám, ale zamilovanému muži se budou taky líbit. Klidně mu nadělte legrační nebo roztomilé boxerky s potiskem, toaletní vodu nebo fotoknihu s vašimi společnými praštěnými fotkami. Dokonce mu můžete dát jednou dvakrát v životě i plyšáka, pokud bude vážně legrační nebo nesnesitelně roztomilý, ale víckrát to raději nezkoušejte! Byť by to bylo plyšové pivo. Vyhněte se ovšem růžovým barvičkám, srdíčkům a nápisům miluju tě.

Pánové mají rádi velká auta

Mezi univerzální, ale rozhodně chlapské dárky patří třeba taková jízda v Hummeru. Který kluk by nechtěl aspoň jednou sedět v obřím autě? Stejně tak univerzálně mohou fungovat adrenalinové zážitky jako seskok s padákem, bungee jumping nebo paragliding. Jen se předem ujistěte, že váš milý disponuje dostatečným množstvím odvahy.

Pokud už se přece jen lépe znáte, vypalte svému příteli CD s hudbou, která se vám oběma líbí a vyrobte mu k němu originální cover. Pokud rád čte, klidně mu kupte knihu, ale pozor, ať se trefíte do žánru! Jistější bude nějaká teoretická kniha o jeho koníčku. Anebo našlapaný komiks. Oblečení obecně sice není úplně ideální dárek, ale pokud trefíte jeho míry, sežeňte mu tričko s motivem jeho oblíbené kapely nebo filmu.

Mejdanem nic nezkazíte

Někdy to můžete mít i jednodušší. Pokud budete svého přítele dobře poslouchat, třeba se prozradí sám, po čem touží, všichni muži nejsou zase tak mlčenliví. A také ne každý rád hromadí věci. Pokud je váš drahý spíš bohémský typ, není nic lepšího, než pro něho s jeho kamarády uspořádat pořádný mejdan.

Polibek je stejně nejlepší

Pokud váš přítel perfektně zapadá do některého typického zájmového profilu, máte úplně vyhráno. Skejťáka určitě potěší cool čepice, rockera dostanete trsátkem s jeho jménem, geeka zase nějakým gadgetem nebo vychytanou flashkou. Ale to už asi víte.

Jen v zápalu dárkového šílenství nezapomínejte na jedno: není důležité, jak úžasný dárek mu dáte, proto s vámi váš přítel nechodí. Takže mu nezapomeňte dát hlavně najevo svou náklonnost. Taková pořádná pusa je stejně to pravé, pro co by zabíjel.