Pokud máte smartphone s Androidem, určitě to není kvůli komfortnímu volání nebo psaní sms. Důležité jsou samozřejmě aplikace! A pro Android jsou jich dokonce mraky zadarmo. Doporučíme vám pár takových, které byste neměli v mobilu postrádat.

Zabíjejte nepotřebné aplikace!

Asi jste si všimli, že Android má trošku problémy s ukončováním aplikací a proto i s výdrží baterie. Můžete mu citelně pomoci aplikací Advenced Task Killer. Tento zručný zabiják si dokáže zapamatovat, které programy má ukončit a které naopak ne.

Svého zabijáka aplikací můžete navíc podpořit praktickým LauncherPRO, který váš telefon přinutí pracovat rychleji.

Při vší přísnosti ke svému mobilu byste však měli pamatovat i na jeho ochranu. Určitě vám bude vděčný za AVG antivirus, klidně i ten bezplatný.

Vyhoďte flashky!

Když jste si mobily tak pěkně vytunili a obrnili, podíváme se, co by se vám mohlo hodit k zpříjemnění běžných operací. Jako správce souborů vám určitě skvěle poslouží velmi oblíbený ASTRO File Manager. Je dělaný klasicky ve stylu Windows, takže vás nebude mást a budete přesně vědět, co s ním.

Dropbox vám pro změnu bude perfektně nápomocen při sdílení souborů mezi všemi vašimi „počítači“. Konečně s sebou nebudete muset tahat flashky a bát se o ně! Aktualizované soubory budete mít stále k dispozici, ať už v mobilu, na PC nebo v notebooku.

Plnit vaše úkoly včas nám pomůže Astrid Task Manager. Nejenže je budete mít pěkně pohromadě, ale ty, co hoří, se vám zobrazí na displeji.

Pokud hodně esemeskujete, určitě využijeme Free SMS Sender, díky kterému klasicky ošulíte operátora a budete posílat zprávy zdarma přes net.

Nadchněte ji hvězdným nebem!

A konečně je čas na zábavu. Nebo poučení? Proč vlastně nespojit obojí? Svou přítelkyni určitě ohromíte aplikací Google Sky Map, která vám při zaměření na noční oblohu ukáže, které hvězdy nebo souhvězdí právě obdivujete.

Podobně skvělá vychytávka je Google Goggles – vyhledávání pomocí obrazu. Zkrátka vyfotíte to, co vidíte a Google se to pokusí najít, ať je to text, obraz nebo budova.

A zapomenout byste neměli ani na čtečku QR kódů. Určitě jste si všimli, jak se nám všude ty potvůrky množí. Dekódovat vám je pomůže například Barcode Scanner.