Hudba. Věc, respektive forma umění, která nás doprovází na každém kroku. Přestože si to občas neuvědomujeme, tak hudba je všude a nemůžeme se tomu ubránit. Ať už kontrolovaně, cestou do práce, školy, nebo v podstatě „nedobrovolně“, v různých reklamách, upoutávkách a tak podobně. Prostě a jednoduše, hudbě se v dnešní době vyhnout nedá. Díky tomu že jsem zmínil hudbu vám asi došlo, o čem bude dnešní díl. Dnes jsem se rozhodl představit nejlepší aplikace na přehrávání, rozpoznávání a vlastně všechno ohledně hudby.

Spotify

Jako první aplikace vám představím Spotify. I když, myslím si, že Spotify není ani potřeba moc představovat. Aplikaci, která slouží k online streamování hudby zná snad každý milovník hudby, ale i hodně lidí, kteří poslech hudby tak moc neřeší. Spotify má, jako hodně aplikací v dnešní době, dvě „verze“. Free verzi, která je, jak název napovídá, zdarma. Nevýhodou jsou, nečekaně, reklamy. Jak v podobě bannerů které se všude možně ukazují, tak v podobě krátkých audio reklam, které se občas objeví mezi jednotlivými písničkami. Ty jsou naštěstí krátké tak akorát, takže to není žádná věc, která by znemožňovala pohodlný poslech. Další možnost , bez reklam, je neomezená premium verze, která stojí měsíčně 5,99 €, což je cca 161 Kč měsíčně. Částka je to, vzhledem k tomu že máte možnost poslouchat neomezeně online hudby bet reklam, opravdu krásná. Aplikace je jak pro Android, iOS, desktopové počítače tak i pouze online v prohlížeči.

Soundcloud

Soundcloud je mezitím něco úplně jiného, než Spotify. Také zde sice můžete poslouchat hudbu online, ale Soundcloud je orientován spíše jako sociální síť. Nahrávat na ní může každý, kdo dělá hudbu, nebo se o to alespoň snaží. Krom obrovské komunity hudebníků a posluchačů zde můžete najít i systém komentářů, možnosti hodnocení „To se mi líbí“, také ale možnost sledovat vaše oblíbené hudebníky a skupiny. Samozřejmě že zde můžete najít placené výhody, ty se ale spíš týkají hudebníků, než posluchačů. Jsou zde dvě možnosti prémiových účtu. Pro a Pro Unlimited. Pro stojí 45€ za rok a Pro Unlimited 99€ za rok. To je cca 101 nebo 202 Kč na měsíc. Mezi výhody těchto Pro účtů patří sofistikovanější statistiky a možnost nahrávat více hodin obsahu, než s normálním účtem. Aplikace je na iOS, Android, ale hlavně jako webová stránka.

Shazam

Jako další a poslední aplikace jsem se rozhodl představit Shazam. Aplikaci, kterou si myslím, že většina mladých lidí zná, ale kvůli tomu jak moc užitečná je, jsem se rozhodl, že ji prostě musím představit. Takže, určitě se vám stalo, že jste někdy někde slyšeli písničku, která se vám neskutečně líbila, ale nikde není napsáno, nebo ani řečeno, jak se ta skladba jmenuje. Vy jste kvůli tomu v koncích, protože jste si tu písničku chtěli někdy doma v klidu poslechnout, ale takhle nemůžete. S aplikací Shazam ale už nemusíte zoufat, stačí nahrát pouze pár sekund na mikrofon a Shazam vám (většinou) najde okamžitě o jakou skladbu se jedná. Samozřejmě ne vždycky funguje na 100% a s cover verzemi má občas také problémy, ale ve většině případů vám chtěnou píseň najde bez jediného problému. Aplikace je jak na Android, tak i na iOS.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/d%C4%9Bv%C4%8De-hospod%C3%A1%C5%99stv%C3%AD-karaoke-mic-15754/a>