Závodní hry, zábava jak pro malé kluky, tak i pro jejich otce, kteří si můžou užít nelegální a rychlou jízdu, která by byla v reálném životě nemožná. Samozřejmě, že nejlépe si tento žánr můžete vychutnat na PC s volantem, nebo nejlépe v nějakém simulátoru, ale něco takového si kolikrát nemůžete dovolit a když už ano, tak to určitě nemůžete mít k dispozici kdykoliv a kdekoliv. V těchto situacích nás naštěstí může zachránit smartphone s nějakými dobrými hrami. Já jsem se dnes právě rozhodl představit vám několik zajímavých závodních her pro smartphony.

Asphalt 8

Jako první hru jsem se rozhodl na svém seznamu uvést Asphalt 8. Hra z již legendární série, která má své kořeny i na starých tlačítkových telefonech jako je například Sony Ericsson W810 a podobně. Nemusíte se ale bát, od této doby uteklo hodně času a je to znát i na grafice této hry. Ta je na takové úrovní, že by se za podobné zpracování nemusely stydět leckteré PC tituly. Hru má na starosti společnost Gameloft, která se pyšní hromadou podobných, propracovaných titulů. Asphalt 8 najdete jak na Androidu, tak na iOS a to úplně zadarmo.

Death Rally

Z trošku jiného soudku je hra Death Rally, inspirována stejnojmenným, úspěšným filmem. Pokud jste viděli film, je vám asi jasné o co v této hře půjde, i když, ono je to jasné už pouze ze jména. Vaším úkolem je, nečekaně, dojet první do cíle. K dosáhnutí toho vám budou pomáhat různorodé zbraně na vašem autě, kterými se můžete zbavit nepřátel. Zajímavý herní prvek je to, že nemusíte závod vyhrát, abyste si mohli ničením nepřátel vydělat slušné herní peníze. Hra má kameru zařízenou docela neobvykle a to je přímo nad vaším autem, takže můžete vidět jak za sebe, tak před sebe. Pokud je toto plus nebo mínus, nechám na vás, podle mě to je ale zajímavý způsob, jak udělat hru zajímavější, aby nesplývala se všemi podobnými z toho žánru, ale byla něčím výjimečná. Titul je zase jak na Android, tak i na iOS.

Real Racing 3

Jako poslední hru jsem do toho seznamu zařadil Real Racing 3. Tato hra by byla vlastně taková obyčejná závodní hra, kterých je na trhu už docela dost. Dobrá grafika, hratelnost a tak dále.. V čem je ale tento titul výjimečný? Nápovědu máte již v názvu. Hlavním lákadlem této hry je že obsahuje hromadu skutečný aut a tratí. Přesněji přes 100 aut a 12 tratí, jako je například okruh v Le Mans, Silverstone a další. No nezní to zajímavě? Hra je samozřejmě na Android i iOS.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/auto-rallye-z%C3%A1vod-moter-motor-854230/