O letních hitech můžeme říci, že mají určitou speciální kategorii. Během léta jde spíš o takové songy, ze kterých je jasně cítit léto, party, relax a takovou všeobecnou pohodu. Nejde o ploužáky či dokonce „cajdáky“, které by pojednávali o životě. Letní hity jsou takový základ populární hudby, mají určitou trvanlivost, po prázdninách většinou vyprchává. Znáte nějaké ty letní hity?

Beach Boys – Barbara Ann

Zabrousíme do roku 1966, kdy tato partička vydala letní hit Barbara Ann. Věděli, jak se lidem vrýt do paměti, vždyť stačilo si jen prozpěvovat Ba-ba-ba-ba-barbra Ann a několikrát to opakovat. Letní song, při kterém stačí jen sedět, popíjet a užívat si tu letní pohodičku.

George Baker Selection – Paloma Blanca

V roce 1975 vznikla Paloma Blanca. George, na tu dobu pohledný muž s rozhalenkou, při kterém ženy omdlévaly, věděl, kde zaútočit na fanouškovo srdce. Na skupinu byl velký tlak a rozpadla se v roce 1978.

Opus – Live Is Life

Rakouská skupina v roce 1985 přišla s písní, která prostě zpívala o životě. Život je prostě život a tak to prostě je. Píseň zná snad každý, ale co se skupinou dál? Stále fungují, ale pravděpodobně o nich vědí jen skalní fanoušci.

Sabrina – Boys

https://www.youtube.com/watch?v=KpZpvo4rQAE

V roce 1987 se objevila s hitem Boys Italka Sabrina, která ve videoklipu byla k vidění v bikinách v bazénu. Hit se stále hraje na různých letních diskotékách nebo v barech.

Kaoma – Lambada

Kaoma způsobila revoluci, tento hit roztančil snad každého, všichni chtěli umět tancovat tak, jak všichni v daném klipu. Jde o typický letní hit.

Los del Rio – Macarena

https://www.youtube.com/watch?v=gwWRjvwlLKg

V roce 1996 prošedivělá dvojice mužů přišla snad s hitem století. Opět k tomu vznikl stejnojmenný tanec, který se tančil na diskotékách tehdy a k vidění je dokonce někdy i dnes. Tento hit prodal asi jedenáct milionů desek.

Las Ketchup – The Ketchup Song

Rok 2002 přivítaly tři sestry letním hitem, který měl v sobě všechno. Měl tu správnou melodii, jednoduchý text, chytlavou muziku a skvělý klip, který se odehrával na pláži, v baru, kde probíhá jedna velká party.