Podprsenky na sport jsou ideální oporou a podporou při sportu. Některé ani nevypadají jako klasická sportovní podprsenka, můžete je nosit běžně do posilovny, neschovávat jí pod tričko. Vybíráte sportovní podprsenku podle toho, jak vypadá? Děláte chybu! Při výběru je nutno klást důraz především na funkčnost!

Podpora je důležitá

Při sportování ženy ocení podporu ve formě speciální podprsenky, která při poskocích nebo běhu podporuje ňadra. Ta pevně drží svůj tvar, sportování není bolestivé ani nijak jinak nepříjemné. Vybírejte pečlivě, protože dnes sportovní kousky najdete opravdu v každém obchodě. Ne každá podprsenka, která je považována za sportovní, taková skutečně je.

Co je třeba vědět?

Sportovní podprsenka by měla být pevná a skvěle sednout. Nejde o prádlo ke každodennímu nošení, musí splnit určité nároky při sportování. Může mít silnější či tenká ramínka, obzvláště ženy s větším poprsím ocení pevný materiál a silnější ramínka, která drží ňadra na svém místě. Pozor však na příliš velké stažení, sportovní podprsenka by neměla být jako korzet, tedy vás stáhnout opravdu pevně.

O vzhled podprsenky zas až tak nejde, je jasné, že chcete, aby vypadala moderně a krásně, ale podobně jako u sportovního oblečení, najde až tak o krásu jako o funkčnost. U výběru sportovní podprsenky je nutno se soustředit na pružný, pevný a prodyšný materiál. Rovněž vám musí sedět střih podprsenky.

Jak postupovat při výběru?

Možná na sportovní podprsenku nenarazíte ihned, bude to chtít čas, ale tu pravou určitě najdete. V obchodě se sportovními podprsenkami si vyberte několik možných střihů a zkoušejte. Ten, který vám bude dokonale sedět si vezměte. V kabince se nebojte střihnout pár sportovních pohybů, zkuste poklus, výskoky nebo protažení. Zjistíte tak, jak vám sportovní podprsenka sedí.