Ke každé velké firmě patří i sklad, v němž sídlí nejen materiál, ale také hotové výrobky čekající na konečného spotřebitele či zákazníka. Aby chod firmy šel jako po másle, je nutné mít ve skladu několik zaměstnanců, kteří manipulují se zbožím či s materiálem a kteří mají ve skladu systém.

K práci skladníka patří zmiňovaná manipulace se zbožím či materiálem, což je poměrně náročná náplň práce. Zaměstnanci se však už dávno nemusí tahat s balíky nebo s těžkými a velkými paletami, ale mohou využít manipulační techniky, do které však firma musí investovat.

Aby šla ve skladu práce jako po másle, je nutné, aby firmy investovali do manipulační techniky. Právě díky manipulační technice půjde práce ve skladu rychle a bez potíží. Bez manipulační techniky si skladníci mohou uhnat kýlu při přemísťování těžkých palet či balíků a krabic. S manipulační technikou jsou před zmiňovanými nepříjemnými zdravotními problémy chráněni.

Do manipulační techniky se vyplatí investovat

Nejen, že budou zaměstnanci chráněni před zdravotními problémy, ale také půjde přemísťování zboží a materiálu mnohem rychleji. Investovat do manipulační techniky se skutečně vyplatí, lídři firem nakonec ocení rychlost, jakou se pracuje ve skladech.

Do jaké manipulační techniky investovat?

Otázkou je, do jaké manipulační techniky investovat. Přece jenom manipulační technika je široký pojem zahrnující hned několik pomocných vynálezů. Podívejme se tedy na to, co nesmí postrádat hlavně velké společnosti pyšnící se velkými sklady.

nízkozdvižné vozíky

• vysokozdvižné vozíky

Do skladů u velkých firem většinou všechno putuje po paletách, vyplatí se tedy investovat do paletových vozíků. Menší sklady s ne moc vysokými policemi si vystačí s nízkozdvižnými paletovými, s nimiž se snadno manipuluje a které pomáhají rychle a snadno přemístit palety z místa na místo. Do skladů s vysokými policemi se hodí zejména vysokozdvižné vozíky, které dosáhnou i tam, kam nedosáhne dvoumetrový člověk. Oba paletové vozíky lze pořídit i v elektrické podobě. Elektrické vysokozdvižné a nízkozdvižné vozíky zastanou více práce a manipulace s paletami je ještě snazší a rychlejší.