Dovolené jsou v plném proudu a léto také. Než vyrazíte do zahraničí za zábavou, musíte svůj chytrý telefon vybavit řadou skvělých aplikací, které vám mohou usnadnit případné trable během jízdy. Přinášíme vám tři netradiční, ale o to více užitečné aplikace, které zajisté oceníte.

Cestovní pojištění Srovnejto

Může se stát a celkem často, že něco zapomenete přibalit nebo zařídit na dovolenou. U drobných předmětů to nevadí, ale pokud se jedná o pojištění, máte zaděláno na problém. Pokud zapomenete sjednat cestovní pojištění, nebo se vám nechce běhat na pobočku, tahle aplikace je pro vás stvořená. Pár kliknutí a cestovní pojištění máte vyřízené. Aplikace zároveň slouží i jako cenový srovnávač pojišťoven. V přehledném seznamu uvidíte nabídku pojištění a jejích poměr cena/výkon. Praktická aplikace s jednoduchým designem, kterou jistě oceníte.

Aplikaci stahujte zde.

Dlužníček

Určitě to znáte z vlastní zkušenosti. Vyrazíte někam na výlet ve více lidech a tak nějak platí všichni všechno a nakonec nevíte, kdo komu dluží. Jednou platí Pepa vstupné za všechny, podruhé vy platíte benzín a na potřetí Kamila zaplatí oběd. Kdo co komu dluží? S tímto problémem vám pomůže aplikace Dlužníček, která je přímo stvořená pro dovolenou. Do aplikace zadáte jména členů skupiny a poté jen přidáváte, kdo co v danou chvíli zaplatil nebo kdo co komu dluží. Dlužníček se následně postará o vše ostatní a ukáže rozpočet u jednotlivých členů. Zbavíte se tak zbytečných hádek o tom, kdo co platil a komu kdo dluží.

Aplikaci stahujte zde.

Periscope

Aplikace Periscope je skvělá pro všechny, kdo se rádi chlubí, nebo chtějí být viděni, jak si užívají. Tato aplikace vám zprostředkuje plnohodnotné živé vysílání, které může vidět každý, kdo vlastní aplikaci Periscope. Natáčet je možné přední i zadní kamerou. K videu můžete přidat krátké zprávy přímo na displej nebo posílat „lajky“. Aplikaci využívá řada celebrit, jako je například Leoš Mareš. Tak na co ještě čekáte. Streamujte ze své dovolené.

Aplikaci stahujte zde.