Kdo vyrůstal v devadesátkách, přesně ví, o kom bude v následujícím článku řeč. Jsou to popové hvězdy, které se vezli na vlně slávy, měli hit nebo možná i hity, které si zpívali v té době všichni. Pak, jakoby se po nich slehla zem. Co se s nimi vlastně stalo? Jaké hity to byli?

I Don’t Wanna Wait – Paula Cole

Americká zpěvačka a skladatelka, její singl Where Have All the Cowboys Gone? Dosáhl první desítky hitparády Billboard Hot 100 v roce 1997. Následující rok získala cenu Grammy. Úspěchu dosáhla s písní I Don’t Want to Wait, která se stala ústřední písní k televiznímu seriálu Dawson’s Creek, tedy v české verzi Dawsonův svět. Paula stále koncertuje a vydává alba, ale má jen hrstku věrných příznivců.

Blue (Da Ba Dee) – Eiffel 65

Italská hard dance hudební skupina, která byla založena v roce 1999. Svou slávu si získali hned prvním albem Europop, kde se objevuje také singl Blue, který pobláznil svět. Kdo by si nepamatoval modré panáčky, kteří pilotovali vesmírnou loď, zpívali na pódiu a kývali hlavou do rytmu. Následně se kapela rozpadla, aby se mohla v loňském roce dát dohromady, vydat singl a ohlásit novou desku. Ta je, ale asi zatím v nedohlednu.

Criminal – Fiona Apple

Hitovka Criminal zněla snad v každém rádiu a její interpretka Fiona Apple, americká zpěvačka, hudebnice a textařka zpívá a hraje dodnes. Ne však pro široké publikum, svůj úspěch s tímto singlem se jí už překonat nepodařilo. Fiona psaním písní překonávala trauma z dětství, kdy byla ve dvanácti letech znásilněna. Byla známa pro svůj charakteristicky zbarvený hlas a poetické texty.

Bitch – Meredith Brooks

Dnes pracuje na producentské pozici. Dříve tomu bylo jinak a její píseň Bitch měla úspěch. tato americká zpěvačka, skladatelka a producentka byla v roce 1997 za tento hit nominována na cenu Grammy.