Ať už se na konci roku dočkáme konce světa nebo ne, předtím si užijeme pořádný hudební odvaz. Zaznamenali jste už, kdo všechno letos do ČR v rámci turné zavítá? Těšte se na finský power-metal, návrat starých pecek či Chrise Rea s jeho typickým chraplákem.

Sting – 18.2. Kongresové centrum Praha

Sting má za sebou loňské kolosálně vydařeném turné a teď si chce užít repete v rámci turné „Back to Bass“. Vrátí se s těmi nejlepšími peckami z alba „Sting: 25 Years“, které je průřezem celé jeho sólové dráhy.

Chris Rea – 23.2. Kongresové centrum Praha

Famózní kytarista s okouzlujícím chraplákem se vrací do ČR, aby nás seznámil se svým novým albem The Santo Spirito Project a přidal pár dalších kousků. Chris má za sebou dlouhou kariéru (mimo jiné i s Deep Purple), ale patří k těm hudebníkům, kteří nemají rádi světla reflektorů. Nezakládá si na okázalých show, důležitý je pro něho kontakt s publikem. V České republice bývá už takřka pravidelným hostem.

Nightwish – 30.4. Tesla Aréna

Proslulá finská power-metalová kapela si zvolila Prahu jako jednu ze zastávek Imaginaerum Tour, turné pojmenované po jejich novém albu. To vypráví fantasy příběh o starém umírajícím hudebním skladateli, který si stále myslí, že je mladý chlapec, a když spí, vrací se do své minulosti. Podle alba bude natočen stejnojmenný film.

Metallica – 7.5. Synot Tip Arena v Praze

Nejslavnější metalová kapela u nás nevystoupí poprvé. Po čtyřech letech se vrací, tentokrát pod širé nebe. Koncert se bude celý točit kolem jejich legendárního černého alba, které slaví dvacáté výročí.

Judas Priest – 8.5. ČEZ Aréna v Pardubicích

Tahle metalová kapela má za sebou už čtyřicetiletou kariéru, ale její členové neustále dokazují, že rozhodně ještě nepatří do šrotu. Potvrzuje to i křivka jejich popularity a cena Grammy za rok 2010. Jejich aktuální turné se zapíše do dějin, o tom není pochyb. Kromě toho, že začalo už minulý rok, bude taky jejich poslední. Nese přiléhavý název… Epitaph.

Black Sabbath – 6.6. O2 Arena v Praze

Těžko říct, co bude větší událost. Poslední turné Judas Priest nebo Sabati po 33 letech zase spolu?
Black Sabbath pomáhali definovat rock, jak jej dnes známe, ale jejich dráha nebyla z nejšťastnějších. Drogy, osobní neshody a šílená hororová show na jevištích vedla k úpadku a rozpadu původního seskupení. Veškeré pokusy vzkřísit bývalou šťávu v pozměněném obsazení skončily špatně. Ale teď se původní parta zase dala dohromady – bojte se!

Pearl Jam – 2.7. O2 Arena v Praze

Pearl Jam loni oslavili 20. výročí své existence. Při této příležitosti vydala reedice starých alb, popadla nástroje a vyrazila na turné. Zastaví se v 10 evropských městech a Praha je jedním z nich. Zavítají k nám už počtvrté. Není divu, asi se jim u nás líbí, všechny předešlé koncerty vzbudily mezi fanoušky obrovský ohlas.

Bruce Springsteen and The E Street Band – 11.7. Synot Tip Arena v Praze
Bruce Springsteen už u nás byl sám se svou kytarou, letos si ale přiveze kapelu. Můžeme se cítit výjimečně, jelikož jeho vystoupení v Praze bude jediným ve střední a východní Evropě! Bruce a The E Street Band jsou považováni za průkopníky „stadiónového rocku“. I v přítomnosti obrovských mas posluchačů totiž dokážou navodit intimní a důvěrnou, ale přitom euforickou atmosféru rockového klubu.

Coldplay – 16.9. Synot Tip Arena v Praze

Coldplay se k nám vracejí po čtyřech letech v rámci turné na podporu nového alba Mylo Xyloto. Jejich hudba je mixem rocku a popu s alternativními a elektronickými vlivy. Svou již tradičně pestrobarevnou show vám předvedou tentokrát pod širým nebem.