Sportem ku zdraví, pravidelný pohyb je důležitý nejen pro vaše zdraví, pro vaši fyzičku, ale celkově vyplavuje endorfiny, kdy se budete cítit mnohem lépe a spokojeně. Vaše pravidelná dávka sportu však může mít špatné výsledky, pokud jí neděláte tak, jak se má. I cvičit se dá špatně a mnohdy to končí špatnými výsledky a následky. Od bolesti při cvičení, před nejrůznější pohmoždění, natáhnutí svalů až po vážnější úrazy, které se mohou stát. Dbejte proto na to, jak cvičíte a nepodceňte teorii. Když se někde řekne, že máte cvičit lehce a správně, není to jen fráze.

Chyby, které tělo neodpouští

Respektive nemusí odpouštět. Může se stát, že se vám „rupne v zádech“ bude vás bolet za krkem, v kříži a mnoho a mnoho dalšího. Ono i špatné držení těla je problém, protože vás může začít bolet za krkem nebo mezi lopatkami. Špatné dýchání může mít zase vliv na výdrž nebo svaly. Jakých chyb se můžete dopouštět?

Když všichni, tak já taky

Trendem je nyní běhání, respektive pěstování jakéhokoliv sportu, který pěstují davy. Lidé mohutně běhají, tak budete taky? Chodí na dlouhé procházky, tak budete taky? Není to o lidech okolo, ale o vás. Běh může pomoci jednomu s hubnutím, ale druhému může ublížit. Navíc, pokud máte kila navíc, nemusí to být nic příjemného. A k tomu můžete zvolit špatné obutí, špatná trasa a zranění může přijít, ani nemrknete.

Nebudu nikoho prosit

Proto raději v posilovně nikomu neřeknu o pomoc. Budu cvičit to, co se mi líbí na internetu a budu jít to, co si přečtu, nebo mi někdo poradí. Jenže to, co je dobré pro jednoho, nemusí být pro druhého. Jděte proto za odborníkem – nutričním terapeutem nebo trenérem, se kterým se o všem poradíte. Řeknete, co vás trápí, kde je problém a společně sestavíte program přímo na míru vám.