Máte-li ve své provozovně či dílně starý třeba i nefunkční jednoúčelový stroj, nemusíte hned uvažovat o jeho sešrotování. Pokud jej svěříte do rukou odborníků ve firmě KONEL Zlín, může vám spolehlivě sloužit ještě několik dalších let. Zkušení technici v této firmě odhalí příčiny poruch a nejen, že je odstraní, ale navíc stroj zrepasují tak, že bude vyhovovat současným moderním nárokům.

O jaké jednoúčelové stroje se jedná?

Tradičními jednoúčelovými stroji jsou soustruhy, vrtačky, frézky apd. Jednoúčelové stroje jsou ovšem velmi často také součástí výrobních linek v nejrůznějších odvětvích, převážně však v automobilovém, gumárenském nebo dřevozpracujícím průmyslu. V těchto případech musí být v pořádku každý jednotlivý článek linky, tedy každý jednoúčelový stroj. Porucha jednoho stroje může znamenat zastavení celé linky. Vedle uvedených provozů to může být i nepříliš typický příklad, kterým je tester těsnosti kanystrů sloužící ke kontrole kvality vyrobených kusů na vstřikolisu. Tester eliminuje ztráty následně plněných kapalin do vadných kusů.

Jak probíhají opravy, repase a modernizace

Nejprve musí technici firmy KONEL Zlín identifikovat příčinu nefunkčnosti stroje. Častým důvodem odstavení stroje bývá zastaralý, případně i nefunkční řídící systém. Tato závada není pro techniky ničím neobvyklým. Funkčnost stroje obnoví nahrazením celého řídícího systému za nový a přitom zároveň odstraní také variátory a převody. Na místo nich namontují pevný převod a frekvenční měnič. Všechny tyto odborné zásahy vedou k tomu, že z dílen KONELu Zlín odchází opravený a repasovaný stroj, který odpovídá současným moderním nárokům.

Další činnost

Firma KONEL Zlín také navrhuje a vyrábí různé speciální stroje a zařízení podle požadavků zákazníků. Navíc jim umožňuje přímo se podílet svými náměty a připomínkami na konečném řešení, které bude odpovídat specifickým podmínkám. Příkladem jsou dřevoobráběcí stroje, pro které se navrhují a realizují různé řídící systémy, jako je nakulování klád, regulace pořezové rychlosti linek apd.