Rádi si užíváte výjimečných chvil? Patříte k těm, kteří se snaží romantický večer, oslavu narozenin, výročí vaší svatby nebo seznámení, nebo třeba oslavu promocí vašeho syna připravit tak, aby byly oslavy nebo chvíle ve dvou nezapomenutelné? Pak se vám možná bude hodit znát lahodné, výjimečné a jedno z nejlepších sladkých vín, jaké je k dostání. Jedná se o Old Porter, které slaví úspěch po celém světě, u mužů i žen.

Old Porter – uznávané a ceněné víno ze Španělska

Víno Old Porter můžete ochutnat od jednoho z nejlepších výrobců ze španělské oblasti Montilla – Moriles, a to Bodegas Pérez Barquero. Sladká vína se zde vyrábí především z odrůdy Pedro Ximénez. Kompletní informace k Old Porter bílému, červenému i růžovému najdete na webových stránkách http://www.oldporter.cz/.

Zkráceně si je ale můžeme představit, abyste si jen nenechali uniknout třeba jen proto, že se vám nechce pročítat všechny podrobnosti. Anebo jednoduše nemáte čas…

Víno Old Porter červené můžete zvolit ze dvou variant, a to 13 % nebo 21 %. Jedná se o víno, které zrálo 4 roky v sudech z amerického dubu, jeho barva vám připomene mahagon se zářivými odlesky. Vůně je nádherná ostružinová v kombinaci s nakládanými ořechy. Chuť je plná, medová, jahodovo-čokoládová s jemnou tříslovinou. Hodí se jako aperitiv i digestiv. Chutnat vám bude k paštikám, kvalitním plísňovým sýrům i dezertům.

Bíle víno Old Porter má 13 %, zrálo půl roku v sudech z amerického dubu. Barva je nažloutlá a zářivá. Voní po lípě a medu s vanilkou. Chutná po kandovaném ananasu s nádechem javorového sirupu. Má dlouhý hřejivý dozvuk. Hodí se jako aperitiv nebo digestiv a chutnat vám bude zvláště ke smetanovým zákuskům.

Poslední, Old Porter růžové, má 12,5 %, má jasné odlesky a voní po zralých malinách a brusinkách. Hřejivé tělo s komplexním aroma sušeného ovoce jde ruku v ruce s jemnou kyselinkou a delikátní sladkostí. Dlouho na patře ucítíte jeho lahodnost. Hodí se jako aperitiv i digestiv. Možné je pít ho s kostkami ledu i jen tak. Chutnat vám bude se sladkými pokrmy.

Old Porter vás nikdy nezklame. Vyzkoušejte jej a uvidíte sami.