Toužíte-li po zvýšení výkonu svého plechového miláčka, ale nechcete riskovat žádné amatérské zásahy, pak je pro vás ideální chiptuning. Jedná se o naprosto legální metodu spočívající ve změření stávajícího výkonu a jeho následném zvýšení.

Znamená to, že se nejprve musí ověřit reálné hodnoty a poznat skutečný výkon motoru, aby se mohl následně upravit.

Co chiptuningu předchází

V první řadě je třeba přesně změřit výkon motoru, což se provádí na speciální válcové brzdě.
V průběhu tohoto měření se také zjišťuje stav motoru. Jakékoliv případně odhalené závady se musí nejprve odstranit, jelikož tuning motoru se může provádět pouze na bezchybném motoru i ostatních komponentů.

Vlastník vozidla poté dostane do rukou výsledky měření v podobě protokolárního záznamu. Ten obsahuje veškeré parametry motoru zaznamenané v přehledných grafech. Výsledný protokol slouží zákazníkovi jako doklad, který může uplatnit v případě, že by chtěl vrátit hodnoty motoru do původního stavu. Tato situace může nastat například kdyby se vyskytly nějaké závady na vozidle, které by bylo ještě v záruční lhůtě.

Co tedy je chiptuning

Touto metodou se upravuje softwar řídící jednotky motoru a cílem je zlepšení točivého momentu, zvýšení výkonu motoru a zároveň, pro někoho možná paradoxně, snížení spotřeby pohonných hmot, které v ideálním případě může dosáhnout až 15 % oproti původnímu stavu. Efektem chiptuningu je zlepšení dynamiky vozidla.

Celý průběh chiptuningu je založen na dodržení odborného postupu a využití nejmodernější technologie. Zákazník tedy nemusí mít vůbec žádné obavy ze snížení životnosti motoru ani jeho příslušenství. Rovněž se nezhorší úroveň emisí, které odpovídají normám platným nejen v ČR, ale i v ostatních členských státech EU.

Jaké má zákazník záruky

  • špičkové technologie chiptuningu a odborné zázemí jsou garancí, že vozidlo projde naprosto kontrolou STK
  • nezvýší se opotřebení motoru a hodnota emisí se nezmění
  • na software řídící jednotky je poskytována záruka 10 let a po tuto dobu je možné kdykoliv vrátit hodnotu do původního stavu
  • záruka poskytovaná výrobcem vozidla není chiptuningem ovlivněna.