Největší slabinou chytrých telefonů, je baterie. Pokud aktivně využíváte svůj Android, sotva vám vydrží jeden den. Naštěstí existují aplikace, které vám pomohou prodloužit výdrž baterie a ušetřit tak cenné minuty, kdy můžete být dostupný celému světu.

Ukážeme si aplikace, které tohle zvládnou a jsou dostupné pro všechny chytré telefony s operačním systémem Android.

Greenify

Aplikace Greenify není žádným nováčkem a na Google Play je ostříleným matadorem. Tato užitečná aplikace vám pomůže zvýšit výdrž baterie. Vše funguje na principu hibernace, kdy aplikace jednotlivé služby uspí a tím se chytrý telefon nebude zasekávat a zároveň se zvýší životnost baterie. Vše funguje bez problémů a jediné co musíte udělat, je povolit tuto funkci v nastavení telefonu. Aplikace vás nastavením provede.

Stahovat aplikaci můžete zde.

Pixel OFF Filter

Aplikace Pixel OFF Filter není pro každý telefon, ale stále se jedná o užitečnou appku. Pokud vlastníte telefon s AMOLED displejem, tato aplikace vám pomůže ušetřit baterii. Po nainstalování aplikace máte k dispozici široké možnosti nastavení filtrů, které pomáhají deaktivovat jednotlivé pixely a tím razantně ušetřit energii. Výhodou aplikace je i přehledný ukazatel spotřeby energie před spuštěním a po spuštění aplikace. Pokud tedy máte problémy s výdrží baterie, tato aplikace vám určitě pomůže.

Stahovat aplikaci můžete zde.

Beautifull Battery Widget

Beautifull Battery Widget je další skvělý widget pro úsporu baterie. Aplikace nabízí 6 designových ukazatelů stavu baterie. Před vybráním vzhledu, si můžete jednotlivé možnosti projít a nechat si je ukázat v praxi. Nejedná se sice o žádnou novinku na trhu, přesto je aplikace velmi zdařilá a stojí za vyzkoušení. Navíc je k dispozici i přehledná statistika využití baterie, která se zobrazuje v přehledných grafech.

Stahovat aplikaci můžete zde.

Tip: prohlédněte si náš magazín o základních školách.