Alternativní launchery pro Android nabízí někdy povedené kousky a někdy méně povedené. Každopádně však stojí za vyzkoušení. Jejich množství je však obrovské a vyznat se v těch kvalitních je poměrně oříšek. Z toho důvodu vám přinášíme tipy na pár zajímavých launcheru pro váš chytrý telefon. Jejich kvalitu, funkčnost a užitečnost, ale posuďte sami.

9 Cards

Aplikace 9 Cards podle nás patří k těm zdařilým. Jedná se o launcher, který automaticky rozděluje jednotlivé aplikace do příslušných kategorií. Ty se například dělí na hudbu, sport, zprávy, nástroje, atd. S aplikací si navíc můžete vytvářet své vlastní kategorie. Jako bonus nabízí 9 Cards možnost upravit si grafické prostředí chytrého telefonu. Ať už se jedná o barvu, tapetu nebo design. Vše máte ve svých rukách. Tak se směle do toho.

Aplikaci můžete stahovat zde.

iOS 7 Launcher

Jak již název napovídá, iOS 7 Launcher nabízí prostředí z konkurenční platformy iOS. S touto aplikací dosáhnete téměř podobného vzhledu, jaké má zařízení iPhone nebo iPad. Samozřejmostí je i notifikační lišta, kterou můžete povolit nebo zakázat. Ta je průhledná a zobrazuje stav baterie. Je to jedno z krásných řešení, které na této aplikaci ceníme. Kromě toho můžete ve výsuvném menu zamykací obrazovky upravovat jas, vypínat ovládací prvky nebo využívat jednotlivé aplikace. Další výhoda, kterou nabízí tento jedinečný launcher.

Aplikaci můžete stahovat zde.

Galaxy Launcher

Další alternativní launcher, který nabízí prostředí z vlajkové lodi společnosti Samsung – Galaxy S5. Aplikace opět nabízí designové prostředí a grafické prvky, které nabízí tento chytrý telefon. V nastavení si můžete upravit jednotlivé parametry plochy, scrollovací efekty nebo přizpůsobit notifikační lištu. Upravit můžete i jednotlivé ikony a widgety. Rozhodně stojí za vyzkoušení.

Aplikaci můžete stahovat zde.