Taky si říkáte, co to všichni mají s tím Whatsapp? A ještě posíláte SMS a MMS za poplatky, které vám vyměřil operátor? Tak už přestaňte a jděte taky do bezplatné komunikace napříč platformami. Za Whatsapp Messenger nezaplatíte v prvním roce ani halíř a zvládnete se domluvit s Androidem, iOS, BlackBerry, ale i Symbianem nebo Windows Phonem. ,

Ta co, jak to jde?

Whatsapp Messenger je aplikace, která umožňuje výměnu , zpráv a multimediálních souborů mezi smartphony napříč všemi , platformami,. Kromě textových zpráv, můžete posílat také obrázky,, videa,, audia nebo klidně i polohu na mapě.

Název aplikace vznikl spojením fráze „What’s up?“ a zkratky pro aplikaci,. Výsledný název zní pořád stejně jako ona fráze, která znamená „Jak to jde?“ nebo „Co se děje?“ .

V čele , týmu,, který aplikaci vyvíjel a taky stejnojmenné společnosti,, stojí Američané Brian Acton a Jan Koum, kteří původně pracovali pro Yahoo!. Od roku 2009 do roku 2014 si Whatsapp vydobyla takovou pozici, že ji koupil Facebook, a Jan Koum se stal členem zastupitelstva Facebooku. Přesto si aplikace hodlá zachovat naprostou nezávislost , na této sociální síti. Od letošního roku si ji můžete také propojit na PC s aplikací v Chrome,.

Aplikace je dostupná i v češtině

Whatsapp funguje na základě zadání vašeho telefonního čísla, během instalace a pak se synchronizuje, s telefonním seznamem. Zjistí, která čísla už má zaregistrovaná a s kým je tedy možné vyměňovat , si zprávy přímo, bez ohledu na platformu. Nicméně nemusíte mít obavy, že vám přestanou chodit SMS od kamarádů, kteří Whatsapp nepoužívají. Pokud povolíte push-notifications, budou vám zprávy, od nich chodit bez problémů.

Pokud se ptáte, kolik Whatsapp stojí, tak první rok užívání je zcela zdarma,. Jinak byla cena prvních pár let v různých zemích různá, ale od roku 2012 se sjednotila , na velmi přívětivých 0,99 USD na rok.

Právě teď má aplikace víc než 700 milionů uživatelů, a z toho posledních 100 milionů přibylo za pouhé 4 měsíce. Zdá se, že uživatelé jsou s Whatsapp navýsost spokojeni,. Navíc má tato aplikace už přes dva roky i češtinu, takže rozhodně stojí za to ji testnout.

Zdroj obrázku: novinářská licence