Chystáte se na obnovu dosavadního šatníku? Máte pocit, že vám v něm spousta věcí překáží, ale také desítky věcí chybí? Podívejte spolu s námi na základy šatníku, tedy co by mělo jednoznačně ze skříně ven, ale i na to, co by naopak mělo putovat do šatníku.

Očista šatníku

Dříve než si začnete do svého šatníku pořizovat nové oblečení, proveďte pravidelnou očistu šatníku, a to minimálně jednou za rok. Velmi podstatné je v tomto ohledu, kolik oblečení si za rok pořídíte. Začněte tím, že ze šatníku vytřídíte oblečení, které jste na sobě neměli déle než dva roky. Takové oblečení si už na sebe pravděpodobně nevezmete. Pokud se jedná o oblečení, na které máte mnoho vzpomínek, uložte ho jinam. Z vašeho šatníku také vyselektujte kousky oprané a obnošené, které nechybí dírky a nevypadá už moc valně.

Základ šatníku

Kromě dostatku spodní prádla by vám v šatníku neměli chybět kvalitní džíny, černé kalhoty a kalhoty plátěné, také legíny a punčocháče. Černé kalhoty a džíny jsou dnes základem šatníku a snadno je můžete kombinovat s různými druhy triček a halenek. Chybět vám tedy nesmí ani zásoba triček, halenek, košil, ale také šatů a delších „šatovek“. Zapomenout nesmíte ani na dámské bundy a dámské zimní kabáty. Obojí je základem, který vám pomůže ve zdraví přežít zimu. Kabát navíc můžete kombinovat se šaty a punčocháči, naopak bundu si můžete obléknout ke sportovnějším outfitům. Nezapomeňte ani na klasické černé společenské šaty a sukně, které lichotí vaší postavě. Chybět by vám v šatníku neměly ani dámské plavky.

A co doplňky?

Z doplňků nezapomeňte ani na rukavice, čepice, šály, ale také čelenky či doplňky spíše estetického rázu. Máme na mysli brože či pásky. Doplňky jsou tím, co váš celkový outfit dotváří a často umí více, než očekáváte. Nepodceňujte jejich zastoupení ve vašem šatníku.