Ne vždy je všechno v životě sluncem zalité a vznášíte se na růžovém obláčku. Občas jsou chvíle, kdy musíte víc pracovat, řešit problémy, které mohou vznikat nebo také různé nepříjemné situace, ze kterých nevíte už, kudy kam. Potřebujete řešení, musíte problémy chytit a začít je co nejrychleji a co možná nejefektivněji řešit. Ne vždy to zvládnete dobře a rychle, někdy prostě musíte najít to nejméně bolestivé řešení pro všechno. Máte problémy s financemi? Ty vyřešit bývá problém a navíc jde často o zdlouhavé řešení. Vy potřebujete něco rychle. Jak si poradit?

Banka nebo rodina?

Problémy s financemi můžete řešit půjčkou. Pokud částka není nijak závratná, pak se obrátíte s prosíkem na rodinu. Ta by mohla figurovat jako velmi dobrý pomocník, který by vám mohl požadovaný obnos pomoci sehnat, případně vám půjčit. Zde to bude bez úroků, bez tlaků na splátky. Jenže rodina nemá vždy volná aktiva a finance, takže nedopadne-li to tady, musíte do banky. A zde je to obvykle na dlouhé lokte. Než je vám půjčka schválena, podepsány papíry a vše domluveno, bývá to mnohdy delší doba. Na vyřízení žádosti bývá standardně třicetidenní lhůta a potřebujete-li finance hned, toto vám nemusí pomoci.

Vyzkoušejte možnosti zástavy

Zástava u nás funguje velmi dobře, povětšinou víte o tom, že můžete zastavit menší věci, když potřebujete pár korun. Co však dělat, když jsou ty částky větší? A je jedno, zda je to „jen trochu“ nebo už jsou to vysoké částky. Zástavy nemovitostí jsou jednou z možností, jak problém vyřešit rychle. A to je věc, o kterou často jde. Na všem se domluvíte, peníze se vyplácejí hotově nebo na účet. Nechcete-li zastavit dům, může být pro vás užitečná zástava hodinek. Když se tedy objeví finanční problém, nemusíte hned propadat panice.