Taky si myslíte, že to kluci mají jednodušší? Je to tak nejméně z deseti důvodů.

1)   Kila navíc? Co to je?

Kluci dokážou zhubnout mnohem snadněji než holky. Mají totiž větší vytrvalostní výdrž, takže vydrží déle cvičit. Ale hlavně, když už se rozhodnou, nijak to neprožívají a je to pro ně spíš technická záležitost. A pár kilo navíc prostě neřeší.

2)   Žádné porodní bolesti

Všechny ty nepříjemnosti jako pocit, že jste tank, nateklé nohy, ranní nevolnosti a později porodní bolesti, se mužů netýkají. Ale abychom byli spravedliví, muži tyto pocity prožívají velmi intenzivně se svými ženami.

3)   Dokonale upraven? A proč jako?

Od žen a dívek se očekává, že o sebe budou pečovat. Dokonale se oblékat, líčit se, česat, udržovat si postavu. Něco takového spolyká mnoho času i peněz a ne každou to baví. Naproti tomu se soudí, že muž musí mít jen charisma a smysl pro humor. Už někdo spočítal, jakou to vyžaduje časovou a finanční investici?

4)   Má víc žen? Je to borec!

Pokud jsou kluci nevěrní a mají víc dívek, je to jen důkaz jejich alfa samectví a neodolatelnosti. Když si totéž vyzkouší dívka, nebývá to přijato zrovna kladně. Ale časy se přece jen mění a děvčata už aspoň nikdo neodsoudí k smrti ani nepošle do vyhnanství.

5)   Čůrej sem a čůrej tam

Pro muže je svět jeden velký pisoár. A když se zrovna rozhodnou jít na ten skutečný, nečeká je kilometrová fronta. Ve vlaku nepotřebují vydržet až do cíle, protože si nemusí jistit oběma rukama oblečení, aby se nenamočilo do toho hnusu na podlaze, a dalšíma rukama se držet kvůli drncání.

6)   Lahodné noční procházky

Kluci se mohou toulat po nocích a mohou si své procházky užít beze strachu, za kterým křovím na ně číhá násilník. Dívek se tohle netýká. Ty musí sedět doma, mít doprovod nebo tajně utíkat.

7)   Kapsy, kapsy, kapsičky

Taky vás drahý peskuje, že mu nezvedáte telefon a vy mu nemůžete vysvětlit, že když zvoní na ulici v kabelce, tak ho neslyšíte? Už vám řekl, abyste ho nosily v kapse? V jaké kapse? Možná jste si toho ještě nevšimly, ale mužské oblečení má všude spousty praktických kapes. A co v nich muži nosí? Peněženku, mobil a klíče. Ženy by potřebovaly miliony kapes, ale to zřejmě návrháře nezajímá.

8)   Co to, prosím tě, děláš v té koupelně tak dlouho?

Ženu večer čeká napřed sprcha, pak důkladné odlíčení, tonikum na pleť, zubní nit, čištění zubů, kartáčování vlasů, aplikace asi tak tisíce nočních krémů a pak teprve zasloužená postel. Chlap se prostě osprchuje a vyčistí si zuby.

9)   Proč máš tak velký kufr?

Kluci si na pět dní sbalí dvě sady spodního prádla a jedno tričko a pak se děvčatům posmívají, že potřebují každý den čisté prádlo a oblečení. Naštěstí gentlemani ještě nevymřeli a s velkým kufrem dámám pomohou.

10)    Spiknutí obuvníků

Proč jsou dámské boty mučicí nástroje, způsobující puchýře a deformace nohou, když pánské boty jsou nesmírně pohodlné? A proč se tedy pánské boty nedělají i v menších číslech, aby si je mohly poučené ženy kupovat? Je to zcela jasné spiknutí!