Fascinuje vás 3D tisk? Jde o jednu z nejúžasnějších technologií současné doby. V minulosti by bylo velmi náročné chtít komplikovaný 3D výrobek a jeho výroba by byla značně nákladná. S pomocí 3D tiskárny si však můžete vytisknout téměř cokoliv. Pokud umíte pracovat v AutoCADu nebo podobných nástrojích, můžete si vytvářet 3D modely, které si následně vytisknete. Jen si představte takový nástroj v rukou designérů, architektů nebo výrobců jakéhokoliv sortimentu.

Jakou tiskárnu si můžete pořídit?

3D tiskáren existuje velké množství, ale pro domácí použití jsou nejlepší FDM 3D tiskárny, které jsou založeny na aditivní výrobě. Můžete si je výhodně pořídit na Eshop.sharplayers.cz. Tyto tiskárny nejsou určené jen lidem, kteří umí projektovat ve 3D, ale každému, kdo má zájem si tisknout různé předměty, nemusíte si je jen navrhovat, můžete si různé 3D modely stahovat libovolně z internetu a následně si je tisknout. Jedná se o bezednou studnu předloh, od různých hraček až po předměty pro domácí použití, umělecké předměty aj. V eshopu si můžete také vybrat ze široké škály různých filamentů pro tisk.

SLA 3D tiskárny jsou dalším druhem, který si můžete pořídit domů. Fungují opět na trochu jiném principu. Pracuje se zde s tekutou fotosenzitivní pryskyřicí, která je vytvrzována za pomoci laserových paprsků. Pokud je vaším cílem přesnost, tyto tiskárny jsou ideální, používají se například i ve stomatologii. V eshopu si můžete vybrat ze široké nabídky pryskyřic. Kromě toho nabízí internetový obchod také důležité náhradní díly, které se vám mohou hodit. Vybírat můžete také příslušenství pro tisk, konstrukční díly a věci pro vybavení dílny. Eshop je rovněž zdrojem mnoha důležitých informací, které vás zasvětí do světa 3D tisku – inspirujte se jeho nabídkou.