Seeley Booth vás pobaví v Bones

Booth je agent FBI, který pracuje s forenzní antropoložkou, přezdívanou Bones. Z rozvedeného manželství má syna Parkera, kterého sice nemůže vídat tak často, jak by si přál, ale o to víc ho zbožňuje.

Na jedné straně věřící muž s psychologií v malíčku na druhé straně geniální vědkyně, která se ovšem nedokáže příliš zorientovat mezi skutečnými lidmi z masa a kostí a křesťanskou víru vnímá podobně jako šamanismus. Právě tento rozpor je zdrojem skvělého konverzačního humoru.

Brennanová: Ty jsi ten nejméně objektivní člověk, kterého znám.
Booth: Děkuji.
Brennanová: To není kompliment!

Eddard Stark hraje o trůny (Game of Thrones)

Lord Stark patří k nejmocnějším mužům sedmi království a je správcem Zimohradu. Toto panství je poslední, které hraničí se Zdí, za ní už je jen zima a smrt.

Eddard je neochvějně čestný muž, což se v intrikujícím světě Hry o trůny nemusí vyplatit. Žije na Zimohradu se svou ženou Catelyn a šesti dětmi, z nichž jedno je levoboček. Ned však své hříchy mládí neskrývá a všem dětem měří rovným dílem, alespoň natolik, kolik dovoluje tradice.

Martin Bohm se snaží navázat kontakt se synem v Touch

Martinovi zemřela při útocích 11. září manželka. Zůstává mu jen autistický syn, který nemluví a nikdo se ho nesmí dotknout. Martin bojuje, aby mu Jakea nesebrala sociálka, a přitom přijde na to, že Jake není jen obyčejně posedlý čísly, jak někdy autisté bývají. On v nich vidí spojitosti. Martin má dojem, že po něm Jake chce, aby rozluštil jejich význam.

Richard Castle na stopě zločinu (Castle)

Castle je úspěšný autor detektivních thrillerů. Jeho proslulost je tak obrovská, že vraždy z jeho knih začne napodobovat skutečný zabiják. Rick je přidělen k detektivnímu útvaru newyorské policie, aby pomohl s vyšetřováním. Chvíli tam ovšem zkysne, protože narazí na Beckettovou, předobraz nové hrdinky svých příběhů…

Castle: Kate, ty žiješ. A jsi nahá.
Beckettová: Castle, otoč se!
Castle: Víš, tvůj byt hoří. Možná není nejlepší doba na to, být stydlivá.

Richard velmi respektuje svou dceru Alexis a snaží se ji nedusit.  Krátké náhledy do jeho rodinného života s dcerou a matkou jsou to, co dodává seriálu šťávu.

Morgan Dexter je psychopat, ale taky skvělý táta (Dexter)

Dexter má od raného dětství nepotlačitelnou touhu zabíjet. Naučil se ji však ovládat a v současnosti dělá soudního znalce pro oddělení vražd. A když sem tam nějaký zločinec zmizí beze stopy? To se přece stává.

Dexter: Jsem zlý? Jsem dobrý? Na to už se nebudu ptát. Protože na to nemám odpověď. Máte ji vy?

Dexterovy vnitřní monology odkrývají celou maškarádu, kterou je nucen muž bez citů hrát na veřejnosti. Ale jedno slabé místo přece jen má. Jako krytí si pořídil přítelkyni s dětmi a přidal k nim jedno vlastní. A přestože sám věří tomu, že není schopen žádného citu, jeho otcovská starostlivost ho usvědčuje ze lži.