Sledujete rádi své oblíbené DJe a chtěli byste bavit lidi jako oni? A myslíte to vážně? Tak se mrkněte, co byste měli umět, abyste to taky dokázali.

Buďte ukecaní pracanti

Asi se ptáte sami sebe, jestli by měl mít DJ nějaké speciální vlastnosti. Dalo by se říct, že ano. Jeho osobnost by měla být totiž namixovaná napůl ze společenské extroverze a napůl samotářsky introvertní. Potřebujete být natolik společenští, abyste zabavili a zaujali publikum a natolik samotářští, aby vám nevadilo se na hodiny zavřít a pracovat na vystoupení.

Stejně tak byste měli být schopni dělat víc věcí najednou, mixování a bavení lidí není vlastně o ničem jiném. Vaše pusa musí být schopna jet nezávisle na tom, co dělají vaše ruce a naopak.

Mějte přehled o nových trendech

Pochopitelně se předpokládá, že budete mít rádi hudbu a budete zuřivě sledovat nové trendy. Neznamená to ale úzce se specializovat na svůj oblíbený žánr, měli byste mít celkový přehled a dost naposloucháno, jedině tak budete schopni své fanoušky v budoucnosti překvapovat něčím nezvyklým a originálním.

I proto vám bude užitečné zapadnout do některé hudební komunity a pravidelně se s ní stýkat. Mohou to být profesionální prodavači v obchodě s muzikou nebo lidi na hudebním fóru, hlavně neztrácejte kontakt s novými trendy a myšlenkami. Pokuste se spřátelit s dalšími DJi ve svém okolí, ve více lidech se to lépe táhne a zpočátku si můžete půjčovat vybavení, dokud si nevyděláte na vlastní.

Naučte se pracovat s davem

Navštěvujte svědomitě kluby a studujte produkci úspěšných DJů, ale hlavně to, jak pracují s davem. Jak dokážou udržet jeho pozornost, čím ho zabaví. I pro tohle musíte získat cit, hudební produkce je jen polovina vystoupení.

Počítejte také s tím, že DJování je obživa velmi neklidná. Budete pracovat hlavně v noci, o víkendech, a pokud se chcete opravdu stát hvězdou, budete muset za fanoušky a slávou cestovat.

Zvolte si správné jméno

Rozhodně potřebujete kvalitní sluchátka, mixážní pult, přehrávač a co nejširší výběr hudby. Bez tohoto vybavení si neškrtnete, proto je dobré vědět o někom, kdo vás v začátcích nechá používat své vybavení.

Kromě naučených mixážních grifů je úspěšné DJování vlastně celé o vaší osobnosti. Lidi vás budou milovat, když je budete bavit. Proto si pěstujte přátelskost, smysl pro humor a hlavně si nezapomeňte vybrat nějaké super cool a zapamatovatelné jméno.