Přestože nám sluníčko většinu dní namlouvá, že jeho vláda nekončí, podzim je bezpochyby tady. A s ním nutnost změny šatníku. Nechte si od nás poradit, co pofrčí letos.

Barvičky a divoké vzory

Tento podzim bude opravdu velkorysý a barevně obžerný. Ať sáhnete po jakékoliv barvě, skoro nemůžete šlápnout vedle. Vyhněte se jen těm tlumeným. Pak už je jedno, zda si vyberete zářivé reflexní barvy, kovové odlesky nebo syté podzimní tóny červené, smaragdové nebo hořčicové.

To všechno namixujte s klidným srdcem dohromady. Anebo počkat! Pokud se chcete trošku odlišit, ale pořád zůstat in, zvolte oblečení sladěné v jedné barvě.

Jestli máte rádi vzorované látky, je vaše sezóna. Prudce módní budou hlavně velké a nápadné vzory. Kostky, puntíky, miš-maš vzory a obrovské květiny. Myslíte si, že zvířecí vzory jsou nevkusné? Tak už nejsou! Klidně ze sebe udělejte hada, zebru nebo leoparda – a ideálně metalické nebo jinak barevné.

Kdo má rád pohodlí, určitě sáhne po mikinových šatech, na jejichž výrobu se používá teplákovina metráž, sluší všem a jsou maximálně pohodlné.

Krajky, peří a kůže

A pozor, letos půjde opravdu o extravaganci. A čím více, tím lépe. Takže žádný výstřih skromně lemovaný krajkou nebo peřím. Kdepak. Vyniknete jedině v celokrajkových šatech s péřovým kabátkem. Pokud by na vás peří bylo moc, i letos bude vzata na milost kůže. Ta je věčná a pořád sexy.

Pochopitelně už bude potřeba se pěkně zahřát. Letos není zapovězeno nic. Můžete si oblékat kabáty, bundy i saka, podle libosti. Ovšem u kabátu musíte mít bezpodmínečně dvouřadé zapínání. Vzorem rybí kosti také nic nezkazíte. A když jsme před tím mluvili o kůži, tak teď se můžete vrátit i ke kožené bundě s beránkem vespod.

Buďte Pipi Punčochatá

Pokud preferujete přírodnější a praktičtější oblékání, nebojte se pletených věcí. V pulovru nebo svetru budete za hvězdu. Jde jen o vhodnou volbu barev. Pokud se opět přidržíte pestrých barev podzimu a metalických odstínů, budete dokonalí.

Velice důležitým detailem jsou letos nápadné barevné ponožky a punčochy. A úplně klidně i do sandálů! No vážně. A kromě zářivě barevných budete potřebovat i bláznivě vzorované.

Boty zůstávají letos částečně konzervativní. S kozačkami, ať už maxi nebo nízkými, nešlápnete vedle, stejně jako s mokasínami. Na druhé straně se nám také vrací lodičky do špičky a extravagance vysokánských platforem. Aspoň nás nebude zábst do nohou.