Chcete být letos super in? Móda určitě dorazí do naší pidizemičky rychlostí šneka a se zpožděním, které by zahanbilo i ČD. Ale vy čekat nemusíte. Nechte se inspirovat módními trendy pro rok 2012.

Retro nikdy neumírá

Vynikající americký seriál Mad Men má na svědomí další z mnoha vln posedlosti retro módou. Takže opět poletí 60. léta, ale pozor, zapomeňte na Ameriku a hledejte spíš v britských vodách. A když už v tom budete, klidně přiberte i léta 50., ať to máte z jedné vody načisto. Rozhodně budete potřebovat krátké nabírané šatičky, ať už krajkové nebo agresivně barevné.

Pofrčí však i mnohem starší retro. Pokud máte sentimentální vztah ke 20. letům a k jejich eleganci vonící pomádou a cigaretovým dýmem, klidně popusťte uzdu fantazii. Kloboučky, hluboké výstřihy a krátké účesy z vás udělají femme fatale.

Výstřednost, ekologie i pohodlí

Art deco v sobě snoubí geometrické tvary, symetrii a inspiraci modernismem. Perfektní styl pro výstřední osobnosti. Pokud jste ale spíše přírodní nebo hippi typ, tak etnická a domorodá móda bude v kurzu i letos. Tentokrát se vrací jako méně barevná a více ekologická, se zaměřením na tisk a textury.

Máte-li raději své pohodlí, jste v suchu. Sportovní trendy v odívání úspěšně pokračují i letos, jen se přetavily do poněkud elegantnějšího a minimalistického směru. Více než na krásu je letošní sportovní oblečení zaměřeno na funkčnost, a tak to má být.

Pokud chcete hrát opravdu vysokou módní hru, vsaďte si na look mořské panny. Zlaté flitry, oblečení z kůže s kovovým leskem, metalické líčení, prostě se třpyťte. A nezapomeňte na doplňky, inspirované podvodním světem.

Detaily dělají mistra

I tentokrát půjde hlavně o detaily. Letos není předepsána žádná trendy kabelka, takže se nemusíte děsit, kolik stejných se jich vyskytne na party. Ale mnoho tašek bude letos svou konstrukcí připomínat lékařskou brašnu.

Zázrakem letoška bude nápadný a výstřední odepínací límec. Můžete si ho připínat na jakoukoliv součást garderoby, nosit ho viditelně či ve spodní vrstvě, zkrátka jak se vám zachce.

Pokud máte v rodině nějaké šperky, co se dědí po generace, určitě v nich zapátrejte. Budou totiž kralovat obrovské brože a přívěsky z kamejí.

Žádné šedé myšky

Barevný trend pokračuje úspěšně ve svém dlouhodobějším vývoji. Fantazii se meze nekladou a všechny barvy se k sobě hodí. Hlavně nesmíte být neviditelné. Šedivá se zakazuje. Oblékněte se do pestrých a sytých tónů, měli byste zářit jako neón.

Pořiďte si barevné džíny a tenisky, co vypadají jako papoušek, nebo aspoň mají neonové tkaničky. Sviťte ve tmě. A nebojte se divokých vzorů. Letos bude naše oblečení víc než kdy jindy říkat: taková jsem.