Škola nás často vražedně nudí a v zimních měsících, kdy je pořád tma, se nuda ještě prohlubuje. Nemusíme tomu však propadat! I školní den si můžeme zpestřit a udělat ho mnohem zábavnějším. Stačí mít ty správné hračky.

Vrtule vás vzbudí na misi

Základním problémem je vůbec vyhrabat z postele. Možná máte na mobilu svou oblíbenou budící melodii, nebo budík s motivem svého milovaného filmu. Jenže budík je pořád budík a brzo se vám zprotiví, i když je to něco, co máte rádi. Možná je čas vyzkoušet něco šílenějšího. Třeba budík s vrtulí. Ten vás bude budit rotováním vrtule, kterou deaktivujete jedině vtisknutím zpět do základny.

V kůži tajného agenta

Skvělou zábavu si můžete užít třeba s chytrým perem. Primárně bylo navrženo tak, abyste si mohli nahrávat přednášky a později si je mohli přehrát. Ať už se vám třeba nechce psát zápisky, nebo usoudíte, že zrovna tahle přednáška byla zajímavá a chcete ji slyšet znovu, pero vám skvěle poslouží. Ale můžete si s ním užít i při nahrávání spolužáků – zvěčníte tak jejich legendární fórky.

Tahák na tričku nikdo neodhalí!

Stejně tak vám den zpestří nějaké vtipné tričko. Něco jako parodie periodické tabulky prvků nebo popkulturní geekovský motiv vám zaručí pozornost spolužáků a jistě dá podnět k mnoha příjemným debatám. Možná se zapojí i učitelé. A kdybyste plavali v matematice nebo chemii, vzorce na tričku vám pomůžou líp než tahák, který vyžaduje složitou manipulaci.

Nezbytný pro vaše image je pochopitelně batoh, popřípadě i jeho vybavení s motivem vašeho oblíbeného filmu, komiksu nebo kapely. Dnes si můžete naštěstí do sady pořídit i pouzdra s tužkami a gumou či ořezávátkem, láhev na pití i svačinový box. Zjistíte, že s oblíbenými hrdiny na dosah se pracuje mnohem lépe.

Kočičí zadky se postarají o tužky

Zpestřit den si můžete také legráckami, jako je kočičí ořezávátko. Ztupíte-li tužku, prostě ji strčíte kočce tam, kam slunce nesvítí a ona vám tužku ořeže. Jen radši dejte spolužákům tip, kde kočku koupit, protože ji budou chtít všichni.

A to nejlepší jsme si nechali nakonec. Občas se vám určitě stane, že prožijete náročnou noc a moc toho nenaspíte. Zachovat pak ve škole dekorum a dávat pozor je obzvláště náročné. Ale my víme, jak se s tím vyrovnat. Pořiďte si tzv. bdělé oči. Prostě si je připlácnete na zavřená víčka, a můžete relaxovat. Nevypadají sice supervěrohodně, ale v plné třídě se to ztratí.