Oko je okno do duše, nebo se to aspoň říká. Jak to ale udělat, abyste své oči nechala vyniknout? Aby si vašeho svůdného pohledu každý zaručeně všiml, je při líčení důležité zvolit ty správné barvy. Pro každou barvu očí se dají najít takové odstíny, které ji efektně podtrhnou. 

Modré oči

Modré oči nejlépe vyniknou s hnědými, bronzovými či terakotovými stíny, obzvlášť pokud jsou podtržené hnědou konturou. Budou jim ale slušet i modré stíny s kouřovým nebo ocelovým zbarvením. Pokud zkusíte zkombinovat stříbrnou konturu s tmavě šedými stíny, vytvoříte tím působivý efekt. Můžete směle použít i tmavě fialové či světle růžové stíny.

Pokud máte modrozelené oči a chcete podtrhnout jejich modrou barvu, použijte meruňkovou či bronzovou barvu stínů. Pro zdůraznění zelené zas zvolte tmavě zelenou či fialovou.

Šedé oči

Pro šedou barvu očí se hodí spíše výraznější stíny. Vaše oči vyniknou, ať už zvolíte bronzovou, sytě švestkovou, nebo kovové odstíny. Pokud chcete svým očím dodat silnější modrý nádech, zvolte tmavě modré stíny. Jestli máte ráda veselé barvy, zkuste stíny s oranžovými tóny.

Tmavě hnědé oči

Ke hnědým očím se hodí téměř jakákoliv barva. Pokud nevíte, kde začít, zvolte nenápadné meruňkové či béžové stíny. Můžete vyzkoušet i zelenou, fialovou, růžovou či žlutou, které vytvoří výraznější efekt. Vhodné jsou i stíny v bronzové, zlaté a námořnicky modré barvě. Nebojte se zaexperimentovat a pohrajte si také s kobaltově modrými nebo zelenozlatými odstíny. Vybírejte buď hodně světlé, nebo naopak hodně syté odstíny. Výrazné tmavé oči budou vypadat krásně i orámované prostou černou či tmavě hnědou linkou.

Oříškové oči

Najít vhodný odstín make-upu pro oříškové oči nemusí být jednoduché. S hnědými a zlatými stíny ale vaše oči zazáří a bronzové nebo zelené stíny jim zase dodají tajemný nádech. Použijte tmavě hnědou, temně purpurovou či teple zelenou konturu a váš vzhled bude dokonalý.

Zelené oči

Zelená je nejvzácnější barva očí. Pokud máte zelené oči, zkuste jejich neobvyklé zbarvení zdůraznit. Výborně se k tomu hodí fialové stíny. Pro tmavě zelený odstín očí zvolte švestkovou a další tmavě fialové barvy, pro světle zelené oči naopak jemnější fialové odstíny. Výraz očí projasníte použitím stříbrné, sytě modré či růžové. Dále jsou vhodné například všechny odstíny hnědé a šedé. Pro speciální příležitosti můžete zkusit přidat i trochu metalicky zlaté barvy.

 

zdroj obrázku: http://elav-chan95.deviantart.com/art/Misery-Business-Hayley-Williams-inspired-make-up-324247778