Máme za sebou festival Mezi ploty a během léta nás čekají doslova desítky rockových festivalů. Přinášíme vám informace o těch největších a nejproslulejších, abyste si je mohli zapsat do kalendářů a nic neprošvihli.

Léto v rytmu rocku

Už 29. – 30. 6. se můžete těšit na Noc plnou hvězd v Třinci. Tento fesťák sází zejména na české legendy jako je Jarek Nohavica, Argema, Citron, Doga, Horkýže Slíže nebo Visací zámek. Pokud vás tedy chytá nostalgie, nebo se chcete dozvědět, co na těch kapelách všichni mají, je to ideální příležitost. Bližší informace najdete na: http://www.nocplnahvezd.cz.

Následovat bude 3. – 6. 7. Rock for People. Festival slaví už své 18. narozeniny, což svědčí o jeho kvalitách a oblibě. I letos vám na letišti v Hradci Králové zahraje spousta zahraničních kapel. Největšími taháky budou alternativně rockoví Faith No More, skotští Franz Ferdinand, elektronický Skrillex a rockovo-punkoví The Prodigy. Aktuality sledujte na: http://www.rockforpeople.cz/.

Hoďte se do pohody

Hned 12. – 15. 7. se můžete přesunout na Colours of Ostrava. Je to fesťák bez bariér, takže je vhodný i pro lidi s pohybovým nebo zrakovým znevýhodněním. Odráží se to nejen v ceně bezbariérové vstupenky, ale i ve speciálních tribunách, asistentech, dopravě zdarma a rezervaci ubytování a parkování. Björk sice nakonec musela vystoupení odříct, ale určitě vám to vynahradí Alanis Morissette, autor hitu Don´t Worry Be Happy Bobby McFerrin,  rockově-psychedelická formace The Flaming Lips nebo hvězda soulu Janelle Monáe. Mrkněte se na: http://colours.cz.

V ten samý termín jako jsou Colours of Ostrava ovšem proběhnou ve Vizovicích Masters of Rock. A vybrat si mezi nimi bude těžké, protože i tohle je festival evropského formátu a bude nabušený skutečnými hvězdami. Ovšem oproti Colours si užijete trochu drsnějšího soundu i textů. Uslyšíte tam například finské Nightwish, holandskou kapelu Within Temptation, nebo power metalové Edguy a Sabaton. Více informací najdete na:  http://www.mastersofrock.cz/www/

Vaše uši si odpočinou jen chvíli, protože jízda pokračuje 2. – 5. 8. Sázavafestem v Benešově. Letos nás čeká už 12. ročník a to je už nějaká záruka skvělého zázemí. Můžete se těšit třeba na indie rockové Kaiser Chiefs, britského DJ Paul Oakenfolda, americké Fun Lovin‘ Criminals nebo mexické Molotov. S dalšími lahůdkami bohatého programu se můžete seznámit na: http://sazavafest.cz.

Ve znamení undergroundu

Velké fesťáky tohoto roku ukončí stylově 16. – 19. 8. Trutnov. Letos se koná na památku Václava Havla a undergroundového guru „Magora“ Jirouse. Jako hlavní tahák vystoupí metaloví KORNi, The Plastic People of The Universe, ale zejména různé české undergroundové kapely jako Zuby nehty, Visací zámek nebo Už jsme doma. Tentokrát se zúčastní dokonce i legendární Jaroslav Hutka. Čerstvé informace sledujte na:  http://www.festivaltrutnov.cz