V lednu nás distributoři filmy docela zaplaví. Do souboje o sledovanost s Hobitem asi nikdo moc nechtěl, a teď to všichni dohánějí. A my si máme opravdu z čeho vybírat.

Thriller, kam se podíváš

Vražedná hra s detektivem a psychologem Alexem Crossem vás provede pátráním po sériovém vrahovi. Jde o završení volné trilogie na motivy knih Jamese Pattersona, kterému předcházely filmy Jako Pavouk a Sběratel polibků.

Gangsterka Gangster Squad – Lovci mafie bude taky pěkný napínák. Píše se rok 1949 a Los Angeles vládne gangster s tváří Seana Penna. Má pod palcem všechny nelegální obchody a podplacená police ho jistí. A ta nepodplacená se ho bojí. Je tu však jedna tajná jednotka, která by s ním mohla zatočit…

Dánsko nechtělo zůstat za USA pozadu, takže do našich kin uvádí thriller Hon. Lucas je šťastně rozvedený a žije nový život s novou přítelkyní. Mezi jeho přáteli se však začne šířit nenápadná lež. Záhy se obavy a nedůvěra vymknou kontrole a vesnice propadá hysterii. Hon může začít.

Mistři se nenechají zahanbit

V lednu se budou v kinech shodou okolností míjet filmy dvou kultovních režisérů. Tohle si asi nenecháme ujít nikdo. Jeden z nich je Quentin Tarantino s novým westernem Nespoutaný Django. V jižanském dramatu z doby před Občanskou válkou dostává otrok Django šanci získat svobodu díky nájemnému lovci lidí. Musí dokázat jen maličkost – dopadnout vraždící bratry Brittlovi.

S úplně jiným žánrem přichází Tim Burton a jeho Frankenweenie: Domácí mazlíček. Jak už jsme u Burtona zvyklí, půjde o mix hororu a komedie v animovaném provedení. Příběh se inspiruje osudy Victora Frankensteina a jeho monstra, v Burtonově podání však jde o chlapce Victora a jeho psa Sparkyho. Ten nečekaně zemře a Victor se rozhodne přivést ho zpět k životu.

Pro pestrost přidejme komedii, sci-fi i muzikál

Do nového roku nesmí chybět něco pro zasmání, proto si pro nás tvůrci Něco na té Mary je a Blbý a blbější připravili komedii Mládeži nepřístupno. A aby byl tento pokrm ještě lákavější, obsadili do něho neuvěřitelné množství hvězd. Můžete se těšit například na Emmu Stoneovou, Kate Winsletovou, Hugha Jackmana, Richarda Gera, Umu Thurmanovou a další miláčky stříbrného plátna.

V programu ovšem nechybí ani romantické scífíčko. V Paralelních světech budete mít možnost nahlédnout do zcela jiné reality, světa, který je naruby. Adam od nás se totiž zamiluje do Evy z toho druhého světa. Získá ji? Držíme mu palce!

Pokud jste příznivci české filmové tvorby, čeká vás v lednu opravdová pecka. Režisér F. A. Brabec uvádí svůj muzikál Carmen. Ta je hvězdou cirkusu, který přijíždí do španělského městečka v době zásnub starostovy dcery Kataríny s mladým policistou Josém. V okamžiku, kdy José potkává Carmen, se jeho život převrátí na ruby. Můžete se tu těšit mimo jiné na Lucii Bílou, Václava Bártu nebo Jiřího Korna.