Příznivé účinky solných jeskyní na lidské zdraví jsou známé mnoha lidem. Ovšem neméně prospěšné jsou také solné lampy, neboli také solné svícny. Jejich základem je přírodní sůl v podobě transparentního kamene, který je hrubě opracován. Někdy bývají solné lampy nebo solné svícny chápány jako zajímavý bytový doplněk. Ovšem tento malý kousek soli v sobě ukrývá spoustu léčebných účinků.

Původ solných lamp

Tento léčivý minerál pocházející ze zemských hlubin je unikátní už jen tím, jak se dostává do našich domácností. Těží se z velkých hloubek a je to vlastně pozůstatek pravěkého procesu tvorby naší planety. Výsledného tvaru dosáhne až po vynesení na denní světlo, a to hrubým opracováním. Díky tomuto procesu si zachová přírodní podobu a může do našich domovů vnášet léčivé prvky. Také proto jsou jsou označovány jako solné lampy přírodní.

Léčivé účinky solných lamp

Lidstvu jsou známy již po několik staletí a využívá se jich dodnes. Solné svícny vznikají tak, že do opracovaného minerálu se umístí svíčka, nebo také žárovka. Oheň ze svíčky nebo teplo žárovky minerál ohřívá a do okolí se tak uvolňují zdraví prospěšné látky. Pozitivní účinky na lidské zdraví obhajují i příznivci tradiční čínské medicíny, převážně zaměřené právě na přírodní látky. Přírodní solné lampy či svícny mají příznivý vliv na dýchací cesty, které se udržují ve zdravém stavu. Příznivé účinky pocítí i astmatici či alergici. V neposlední řadě pomáhají solné lampy či svícny zlepšit krevní oběh, vyrovnat se s přebytečným tukem, aktivovat lymfu a také pozitivně ovlivňovat nervovou soustavu.

Cvičení pro ženy

Ženy, které chtějí naplno prožívat svou sexualitu, si mohou posilovat pochvu cvičením, které vzniklo už ve staré Číně. Již tehdy používaly ke cvičení kamenná vajíčka. Ty, které dobře zvládaly tuto techniku, se těšily výbornému zdraví, zůstaly dlouho mladé a i ve stáří měly své pohlavní orgány pevné a pružné. V Číně se používala vajíčka vyřezávaná ze vzácného nerostu – nefritu. Dnes mají ženy k dispozici tzv. Yoni vajíčko, které je složeno z názvů krásného polodrahokamu opracovaného do tvaru vajíčka a vyleštěného tak, aby jej ženy mohly nosit ve vagíně. „Yoni“ označuje ženské genitálie a doslova to znamená „posvátný prostor“.