Časy, kdy našim srdcím vládla jen mocná Xena, už jsou pryč. Teď si můžeme z bojovnic vybírat, protože silné ženy jsou v kurzu. A nezáleží příliš na tom, jestli se ohánějí mečem, policejním odznakem nebo množstvím vypitých panáků.

Páni mají radši sukuby

Jméno: Ysabeau Dennis

Zařazení: Neutrální sukuba

Výskyt: Lost Girl

Na střední škole se Bo stane drobná „nehoda“, při které zemře její chlapec. Díky tomu zjišťuje, že je sukuba, stvoření, které se živí životní silou svých sexuálních partnerů. Nechce se přidat na stranu temných ani bílých, proto je jimi často žádána o pomoc v roli nestranného detektiva.

Tahle kráska vás uhrane bez ohledu na pohlaví tak, jak to umí jen sukuby.

V každé generaci se narodí jedna vyvolená

Jméno: Buffy Summers

Zařazení: Přemožitelka upírů

Výskyt: Buffy The Vampire Slayer

Buffy je normální blonďatá královna krásy ze střední školy, dokud ji nezačne pronásledovat podivný chlápek. Ukazuje se, že je Vyvolená. Jako jediná na světě má chránit lidstvo před upíry a démony. Umíte si představit, že tohle se nedá vyhrát.

Buffy zachraňuje svět a ještě se musí dostávat z průšvihů, které jí tím vznikají ve škole i osobním životě. Milovat ji budete, protože nikdy neztrácí smysl pro humor a moc dobře si uvědomuje cenu přátelství.

Dlouhověkost není jen mýtus

Jméno: Helen Magnus

Zařazení: Zastánkyně abnormálů a jejich poslední šance

Výskyt: Sanctuary

Tahle dáma už má sice trochu najeto, ale ve svých 160 letech je to pořád elegantní kočka, která na vás okamžitě zapůsobí svou zkušeností, inteligencí a silou ducha. Také její životní cíle jsou nanejvýš ušlechtilé. Zasvětila život ochraně abnormálů, kteří jsou lidstvem vytrvale pronásledováni.

Na přitažlivosti jí dodává i fakt, že se osobně zná s Nikolou Teslou, který je stejně dlouhověký jako ona, ale co jiného byste čekali od upíra.

I agenti FBI mohou mít šarm

Jméno: Olivia Dunham

Zařazení: Speciální agentka FBI působící v divizi okrajových věd

Výskyt: Fringe

Má všechny vlastnosti vynikající agentky. Působí velmi vyrovnaně a umí zacházet se zbraní. Kromě toho disponuje silně vyvinutou intuici a možná i nějakými neobvyklými schopnostmi. Díky pokusům z dětství má totiž schopnost pohybovat se mezi světy.  Působí velmi důvěryhodně a dobře zvládá stresové situace. Její krásná a klidná tvář je rozhodně to, co byste chtěli vidět, kdyby vás vyšetřovala FBI.

Pilotka, co to všem natře

Jméno: Kara „Starbuck“ Thrace

Zařazení: Pilotka Viperu

Služební číslo: 462753

Hodnost: Kapitán

Výskyt: Battlestar Galactica

Starbuck je velmi nadaná pilotka, hravě strčí do kapsy většinu chlapů, a je si toho dobře vědoma. Je sebevědomá, bere si, co chce, a užívá si plnými doušky. Žije jako chlap, miluje jako chlap, bojuje jako chlap. A i když to není žádná oslnivá kráska, stejně vás dostane. Pokud se do ní okamžitě nezamilujete, úplně vás rozdrtí v pití panáků nebo skolí pěstí.