V poslední době se s comebacky doslova roztrhl pytel. Mnohé kapely, které před několika lety ukončily svou činnosti, nyní hlásí „jsme tady, vracíme se!“. Ať už byla kapela rozpuštěna, její činnost byla ukončena či si jen dali nespecifikovatelnou pauzu, nyní chtějí svou zašlou slávu zpátky. Proč se vlastně kapely dávají znovu dohromady? A kdo takový comeback prožívá či se na něj chystá?

V první části článku jsme se dozvěděli možné důvody, proč se takový comeback kapel vůbec uskutečňuje. Nyní se podíváme na další comebacky, které se uskutečnily nebo ještě uskuteční.

Spice Girls

V poslední době prosakují na veřejnost informace, že i jedna z nejslavnějších dívčích kapel z devadesátých let uvažuje o comebacku. Naposledy spolu vystoupily při olympijských hrách v Londýně. Již tam se vyrojily spekulace, která Victoria Beckham rázně odmítla. Zdroj z okolí Spice Girls uvádí, že nyní by měly ledy povolit a vypadá to na comeback všech pěti dívek, dnes vlastně už žen. Na příští rok se plánuje nové album a také speciální televizní show o Spice Girls.

Shania Twain

Kanadská královna country Shania Twain zaznamenala nebývalý úspěch s hity jako Ka-Ching!, I Feel Like a Woman, You’re Still The One a další. Už jako malá vystupovala v klubech a barech, aby přihodila pár dolarů do rodinné kasy. Odmlčela se na dlouhých patnáct let, kdy si prožila osobní a zdravotní trable. Nyní se vrací zpět, plná síly a odhodlání. Vydala nové album Now a plánuje velké turné, během kterého se objeví také v České republice.

Lucie

Letos v dubnu kapela po šestnácti letech kapela Lucie vydala nové řadové album s názvem EVOLUCIE. Na ní se sešla původní sestava, teda Michael Dvořák, David Koller, Robert Kodym a P.B.CH. V letošním roce kapela vystoupila na jediném koncertu v tomto roce a na příští rok plánuje tři zastávky v rámci EVOLUCIE TOUR 2018.