Neodmítnete nikomu pomoc, jste ke všem milá, vstřícná, snažíte se vyhovět v každé situaci a často na úkor vlastního života nebo štěstí? Čas od času vás napadne, že vlastně ani nejste šťastná? Vlastně okolí jen tak „sloužíte“. Váš život, vaše priority a sny jdou stranou. A to je špatně! Buďte tak trochu sobec! Myslete víc na sebe!

Nechci být sobec

Ve snaze nebýt sobec děláte vše, o co vás okolí požádá. Všichni si tak zvyknou, že kdykoliv písknou, vy přiběhnete, ochotná kdykoliv pomoci. No a co, že jste unavená, máte svůj plán nebo chcete jít na večeři se svými kamarády. Nemůžete odmítnout pomoc. Necháte-li to zajít opravdu daleko, stane se z vás frustrovaný a nespokojený člověk, který svůj život a své štěstí obětuje druhým. Neříkáme, že odteď na všechny žádosti máte odpovídat ne a soustředit se jen na sebe. Musíte najít tu zlatou střední cestu.

Co brzdí vaše štěstí

Najděte, to, co brzdí vaše štěstí. Mnohdy to jsou situace, práce, vztahy nebo činnosti, které děláte nebo máte, ale vlastně vás nenaplňují. Neztrácejte čas s něčím, co pro vás není perspektivní a co vás nenaplňuje. Když se tak stane, možná to bude mít vliv i na vaše zdraví.

Rovnováha

Najděte rovnováhu mezi tím, co musíte a tím, co chcete. Najděte si čas na sebe, své vlastní zájmy, potřeby. Zároveň neodmítejte pomoc, když vás o ni někdo požádá. Nikdy nevíte, kdy tu pomoc budete potřebovat vy. Nepřiběhnete na zapísknutí, ale ráda pomůžete, když je to potřeba.

Dělejte si radost

Klíčem ke štěstí je najít své vlastní potřeby a sny a plnit si je. V životě to ne vždycky úplně vychází. A tak je důležité mít něco, co vám vždycky vykouzlí úsměv na tváři. Takové chvilky pak vyvažují to špatné.

Odstřihněte všechno špatné

Možná je to až příliš radikální, ale je to potřeba. Je ve vašem okolí někdo, kdo z vás neustále vysává energii? Kdo haní vaši práci nebo má problém sám se sebou a vybíjí si to na vás? Jednoduše ho ze života odstřihněte. Najednou se vám bude dýchat o dost lépe!