Vážný vztah. Toto pojmenování znamená pro každého něco jiného. Někdo říká o vztahu, že je vážný od třetího rande, někdo od prvního sexu jiný zase až od chvíle, kdy si oba navzájem vymění své první „miluji tě“. Kde je ona pomyslná hranice, která definuje vztah jako vážný?

Definice vážného vztahu

Přemýšlíte, jak to vlastně je? Kdy už můžu říct, tohle je můj přítel a ano, je to vážný vztah? Co když to protějšek tak necítí? Co když vidí tento vztah jen jako nějaký flirt, zkrácení dlouhé chvíle? Asi vás nepřekvapí, že je to velmi individuální. Někdy berou oba partneři vztah jako vážný a ani si to nemusejí říkat.

Vytvářet a udržovat vztahy je důležité

Schopnost vytvářet a udržovat vztahy máme všichni. Ať už se jedná o ty kamarádské, přátelské nebo partnerské vztahy. Je důležité také to, v jaké konkrétní společnosti a sociální skupině žijeme. Podle toho se totiž člověk přizpůsobuje. Například pro teenagery okolo patnáctého roku věku je vztah už vodění se za ruku. Ve věku dvaceti let už jsou zpravidla lidé o něco rozumnější a za vážný vztah považují něco jiného. Tímto slovním spojením neoznačují člověka, se kterým šli na první rande.

Ženy chtějí ubezpečení

Obvykle jsou to právě ženy, které potřebují ujištění, ubezpečení, že jde o vážný vztah a ne pouhý flirt. Chtějí to, co právě prožívají pojmout nějak „oficiálně“. Takže když partner nevyvine dostatečné úsilí a nepřesvědčí, mohou se objevovat otázky typu „Kam tohle všechno směřuje? Chodíme spolu? Jde o vážný vztah? Je tohle pro tebe jen flirt?“

Muži obvykle mlčí

Muži nebývají z těch, kteří by toto celé řešili. Na ženě jim záleží, ale berou to tak nějak automaticky. Argumentují tím, že kdyby jim s danou ženou nebylo dobře, dále by se s ní už nescházeli. Ne každý muž je na vyznání lásky a pojmenovávání vztahu. raději to dokážou gesty, kdy s partnerkou tráví svůj volný čas, představí jí svým přátelům, rodině a podobně.